Dodaj ogłoszenie

SOLEC - ZDRÓJ Pensjonat SOLANNA * * * Solec-Zdrój

SOLEC - ZDRÓJ Pensjonat SOLANNA * * * Solec-Zdrój

Dodaj do przewodnika
Cena za nocleg od osoby
Od 90.00 PLN Do 180.00 PLN

SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - DSCN2497.JPG
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - Obraz 079.jpg
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - RESTAURACJA1.JPG
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - pokój.JPG
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - solanna_6.jpg
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - solanna_9.jpg
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - solanna_11.jpg
SOLEC - ZDRÓJ  Pensjonat SOLANNA * * * - solanna_10.jpg

leczenie
łuszczycy.

Trzygwiazdkowy Pensjonat Uzdrowiskowy SOLANNA położony jest w ścisłym centrum miejscowości uzdrowiskowej Solec-Zdrój (ok 90 km od Krakowa), która dzięki swojemu położeniu stanowi wymarzone wprost miejsce do leczenia i wypoczynku.

Obiekt położony jest blisko Parku Zdrojowego i zalewu oraz niedaleko Basenów Mineralnych. Posiada cztery kondygnacje, 52 miejsca noclegowe w pokojach 1 i 2 osobowych wyposażonych w łazienki, TV, i internet (Wi-Fi) Pensjonat posiada parking, windę, restaurację, bar, recepcję, salę konferencyjną dla 50 osób, gabinet lekarski, gabinety zabiegowe, sprzęt do ćwiczeń, saunę na podczerwień, mini SPA. Dzięki wielu technicznym udogodnieniom obiekt przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

W SOLANNIE oprócz noclegów oferujemy pobyt rehabilitacyjno - uzdrowiskowy z szeregiem zabiegów wykonywanych na miejscu (fizykoterapia, masaże, krioterapia, zabiegi kosmetyczne oraz kąpiele SPA) lub w pobliżu pensjonatu (kąpiele siarczkowe, hydroterapia, balneologia). Leczymy głównie schorzenia narządów ruchu i reumatyczne, jak również choroby skóry i alergie. Pensjonat posiada wpis do rejestru ośrodków o nr. OD/26/0004/10 w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

SOLANNA posiada własną restauracją z doskonałym domowym jedzeniem oraz kawiarnię Na życzenie przygotujemy dla Państwa uroczystą kolację, obsługę konferencji, specjalne zamówienia dla grup, catering. Oferujemy także przejazdy bryczką lub ciuchcią po okolicach Solca-Zdroju, rowery wodne, nordic walking oraz wiele innych atrakcji indywidualnie dopasowywanych do potrzeb gości.

Niedaleko SOLANNY znajduje się teren pięknego zabytkowego parku zdrojowego, gdzie zobaczyć można ciekawe okazy drzew: stare egzemplarze lipy szeroko listnej, sosny czarnej, plątana, magnolię, okazałe katalpy i modrzewie . W bezpośrednim sąsiedztwie parku zlokalizowany jest wodny zbiornik rekreacyjny, który zarówno w okresie letnim (kąpielisko) jak i zimowym (lodowisko) stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Poza wspaniałym krajobrazem do wizyty w Solcu Zdroju zachęca specyficzny mikroklimat sprzyjający odpoczynkowi i kuracji charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i małą ilością opadów w ciągu roku.

W Solcu Zdroju w wyniku przeprowadzonych badań geologicznych natrafiono na solankę siarczkową o zawartości siarkowodoru 8-krotnie wyższej niż dotychczas eksploatowane źródła. Tak duże stężenie siarki oraz wysoka mineralizacja powodują, iż jest to najsilniejsza woda lecznicza w Polsce (5-cio krotnie silniejsza od siarki w Busku Zdroju), a także unikalna na skalę światową. Posiada bardzo wysoką wartość leczniczą stosowaną w schorzeniach narządów ruchu, reumatycznych oraz ortopedyczno-urazowych. Po dokładnym przebadaniu wody ze źródła "Malina" okazało się, że zawiera ona ponad 900 mg aktywnych związków siarki na litr. Nowatorski system przygotowania wody do zabiegów powoduje, że nie traci ona swoich właściwości leczniczych. Transport ze źródła i przygotowanie do zabiegów bez dostępu powietrza zabezpiecza przed wytrącaniem się czarnych siarczków. Woda pozostaje klarowna i żółta, taka jak występuje w naturze. Stosowana jest w odpowiednich stężeniach do kąpieli leczniczych, irygacji ginekologicznych i w kuracji pitnej.

Profil leczniczy Pensjonatu Uzdrowiskowego SOLANNA

- reumatoidalne i zesztywniające zapalenie stawów i kręgosłupa.
- stany po operacjach stawów kończyn i kręgosłupa.
- dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa stawów.
- gościec pozastawowy, stany pourazowe tkanek miękkich, stawów i kości.
- stany po zabiegach operacyjnych ortopedycznych kości i stawów.
- zespół rwy kulszowej i splotu ramieniowego.
- stany po urazach kręgosłupa.
- łuszczyca, atopowe zapalenie skóry


ZAPRASZAMY!!!


Lokalizacja
Nad jeziorem, W lesie, Nad rzeką,

Typ obiektu
Pensjonat
Uzdrowisko

Region (położenie geograficzne obiektu)
Świętokrzyskie

Gmina
Solec-Zdrój

Miejscowość, Adres (ulica, numer obiektu)
Solec-Zdrój, Targowa 2

Kontakt
Tel. 41 377 61 80 www.solanna.com.pl

Odległość od głównej atrakcji
1 kilometr

Odległość do centrum

Wyposażenie pokoju
Balkon/Taras
Łazienka z prysznicem
Ręczniki
Suszarka do włosów
Telewizor
Wi-Fi
Czajnik
Radio
Wyposażenie obiektu
Wyżywienie/posiłki
Restauracja
Sala konferencyjna
Ogrzewanie
Winda
Parking bezpłatny
W obiekcie obowiązuje zakaz palenia
Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Sauna
SPA
Gabinet masażu
Inne
Usługa prasowania
Pralnia
Obsługa pokoju
Indywidualne zameldowanie/wymeldowanie
Organizujemy przyjęcia okolicznościowe
Przechowalnia bagażu
weather
Pogoda

Opinie

Kontakt

Captcha image